Meist

separator

Ajalugu

AS Sangaste Linnas on Eestis ainulaadne helbetehas, kus on kasutusel Saksa kõrgtehnoloogilised automatiseeritud seadmed. Heleni kaubamärgi all oleme rõõmustanud pudrusõpru juba veerandsada aastat. Esimese tootena tulid turule Heleni kiirkaerahelbed, seejärel juba neljaviljahelbed, täisterakaerahelbed, tatra- ja riisihelbed.

 

Kolm aastat tagasi investeerisime kaerakliide valmistamise tehnoloogiasse. Kuna kaerakliide kasu inimorganismile on teaduslikult tõestatud, siis otsustasime välja töötada koostöös Eesti teadlastega kaerakliide baasil uue funktsionaalsete putrude sarja, mille nimeks sai Helde. Uusi tooteid arendades oli eesmärgiks säilitada eelkõige naturaalsus, mis muutub tulevikus tarbimisteadlikkuse tõustes üha olulisemaks.

Keskkond

Tootmisprotsessi igas etapis pööratakse tähelepanu eelkõige kvaliteedile ja puhtusele. Kogu protsessi vältel liigub teravili kinnises hermeetilises torustikus, tänu sellele ei satu tolmu tootmisruumidesse ega ümbritsevasse keskkonda.

 

Tootmises olevad helbed on tervislikult töödeldud, et tarbijal oleks võimalik väikese ajakuluga täisväärtuslikku hommikusööki valmistada. Tootmisprotsessis töödeldakse helbeid tunni aja jooksul kuuma veeauruga, nii saab helvestest putrusid valmistada vaid 1–3 minutiga. Auruga töödeldud helvestes jäävad alles teraviljas sisalduvad kasulikud ained.

Kogukond

Meie ettevõte panustab kohalikku kogukonda, tehes koostööd kohalike viljakasvatajatega. Toetame ka kultuuri- ja spordiüritusi ning teeme koostööd kohaliku omavalitsuse ja Keeni põhikooliga. Lisaks aitame lasterikkaid peresid ja Toidupanka