Heleni helbeid tootev AS Sangaste Linnas sai toiduohutuse maineka tunnistuse

Heleni helbeid tootev AS Sangaste Linnas sai toiduohutuse maineka tunnistuse.

Sangaste Linnas ASile omistati ülemaailmselt mainekas FSSC 22000 toiduohutussertifikaat, mis näitab, et ettevõtte pühendumus toiduohutusele ületab seadusest nõutut.

Sangaste Linnase tegevjuhi Pille Poki sõnul on tegu suure tunnustusega. „Antud sertifikaat annab garantii, et Heleni helbed valmivad ohutus, puhtas ja kõrgetele kvaliteedinõuetele vastavas keskkonnas. Oleme uhked nii meie kui ka tarbija jaoks olulise FSSC 22000 sertifikaadi üle, mis annab raudse garantii, et Heleni helveste näol on tegemist turvalise, eetilise ja puhta tootega.“ sõnas Pokk.

Toiduohutusstandard FSSC 22000 (Food Safety System Certification) on rahvusvaheliselt tunnustatud toiduainetööstuse ettevõtetele mõeldud toiduohutuse juhtimissüsteem, mis hõlmab interaktiivset kommunikatsiooni, juhtimissüsteemi ja ohukontrolli. FSSC 22000 standard on GFSI (Global Food Safety Initiative) poolt täielikult tunnustatud ning sama kõrgetasemeline kui teised GFSI poolt tunnustatud standardid.

Rahvusvaheline FSSC 22000 standard katab kõik toiduga seotud toodete tootmise ja tarneetapid, alates toorainete ostmisest ja töötlemisest kuni tootmise ja pakendamiseni ning lõpuks transpordi ja müügini välja.

Heleni helbeid tootev Sangaste Linnas AS on Eestis ainulaadne helbetehas, kus on kasutusel Saksa kõrgtehnoloogilised automatiseeritud seadmed. Heleni kaubamärgi all oleme rõõmustanud pudrusõpru juba veerandsada aastat. Esimese tootena tulid turule Heleni kiirkaerahelbed, seejärel juba neljaviljahelbed, täisterakaerahelbed, tatra- ja riisihelbed.